Mesane Pili Nedir?

Sakral bölgedeki sinirleri uyaran ve burada var olan sinirsel problemi çözmeyi hedefleyen bir tedavi yöntemidir. * Sakral sinir kökü ön yüzü yerleştirilen bir elektrodla sürekli uyarılır. Bu uyarılma kişi tarafından hissedilmez- acı vermez- ağrı duyulmaz.

BU İŞLEM BİLİNEN VE TEDAVİDEKİ YERİ KANITLANMIŞ BİR UYGULAMADIR: ABD’DE FDA ONAYI VE AVRUPADA YAYGIN KULLANIMI MEVCUTTUR:

İlaçlara dirençli aşırı akrif mesanede tek çözüm

Mesane kontrol problemleri sıkıntı veren ve halsizliğe neden olan problemlerdir. Az ya da büyük miktarda idrar kaçırıyor olabilirsiniz veya mesanenizi tamamen boşaltamayabilirsiniz. Bu problemler bireyin yaşam tarzına müdahale edebilir ve günlük basit aktiviteleri ve sosyal yaşamı güçleştirebilir. İdrar kaçırma korkusuyla kendinizi kısıtlanmış veya kendinizi sürekli olarak banyoya yakın yerlerde bulunmaya zorunlu hissedebilirsiniz. mesane pili normal sinir aktivitesinin onarılmasına yardımcı olur böylece normal şekilde idrara çıkabilirsiniz. Bu tedavi çerçevesinde implante edilen küçük bir cihaz ile kuyruk sokumunun hemen üzerinde yer alan sinire düşük düzeyde elektrik sinyalleri gönderilir.

Sakral Stimulator için Elektrod ve Uyaran Pil

Sakral sinir stimülasyonu denilen bu yöntem ile sırtta sakrum kemiğine yerleştirildiğimiz elektrotlar, bir pil yardımı ile mesanenin kasılmasını sağlayan sinirleri uyararak, hastaların bu konudaki sorunlarının giderilmesini sağlar. Mesane pili bu anlamda hastaların yaşam kalitelerini oldukça iyileştirebiliyor.

İlaçlara ve diğer tüm tedavilere dirençli aşırı aktif mesane, idrar kaçırma ya da yapamama durumlarında ameliyatlardan önce günümüzdeki önemli bir tedavi seçeneğidir.

Cerrahiden ve Ameliyattan Kurtulma
Tüm tedaviler başarı elde edilemeyen olguların yarısından fazlası bu yöntemle tedavi olur ve mesanenin tamamının alınması gibi çok büyük ve ağır bir ameliyattan kurtulmuş olur.

Ağrılara Son
Nedeni saptanamayan kronik pelvik ağrıda, mesane ağrı sendromunda, ilaçlara yanıt alınamayan vakalarda kullanilabilir.

+90 552 008 9595

Mesane pili uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Randevu Alın